Kargolama & İade

• Sipariş Durumunda İptal Talebi

Maketistan.com’ da oluşturduğunuz siparişinizi iptal etmek için iptal nedeninizi belirterek ilgili sipariş numarası ile birlikte talebinizi info@maketistan.com adresine iletebilir veya Maketistan.com Müşteri Hizmetleri’ ni (0850 532 24 25) arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi’ne bildirebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz anında kayda alınarak yaptığınız ödemeler 10 iş günü içerisinde geri yansıtılır.

Eğer Kargo Kapıda Tahsilatlı sipariş verilip iade yapılmışsa, tahsil edilen "Kapıda Ödeme Ücreti" geri yansıtılmaz.


•Kargo Aşamasında İptal Talebi

Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Bu durumda kargo size ulaştıktan sonra "Hesabım" panelinden ürün iade talebi yaratarak ürünü orjinal faturası ile MNG Kargo ile adresimize göndermelisiniz.

 

•Hasarlı/Kusurlu Ürün Teslimatı

Maketistan.com’dan verdiğiniz siparişleri kargo görevlisinden teslim alırken paketi kargo görevlisinin yanında açıp lütfen kontrol ediniz.

*Aldığınız ürün “hasarlı’” ya da ambalajı “deforme” ise bunun için “Kargo Hasar Tespit Tutanağı” gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız “hasar bildirimi” kabul edilmeyecektir.

*Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

*Siparişiniz birden fazla üründen oluşuyor ve ürünlerden bir ya da birkaçı hasarlı ise sorunsuz olan ürünleri teslim alınız, hasarlı olan ürün/ürünler için ise kargo görevlisine tutanak hazırlattırıp tarafımıza iade olarak gönderiniz ve konuyla ilgili info@maketistan.com adresine e-posta gönderiniz veya Maketistan Müşteri Hizmetleri’ni (0850 532 24 25 )arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi ile iletişime geçiniz.


•Yanlış Ürün Teslimatı

Yanlış ürün teslimatı durumunda ürünleri karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. İadelerinizde MNG kargo'yu kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır. Bunun için size en yakın MNG Kargo şubesine gitmeniz ve ürününüzü Maketistan adı ile teslim etmeniz yeterlidir.

•Cayma Hakkını Kullanma

Cayma Hakkınızı kullanabilmeniz için teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğinizi tarafımıza bildirmeniz ve siparişinizi iade etmeniz gerekmektedir. İade bildiriminizi "Hesabım"panelinden ürün iade talebi yaratarak ürünü orjinal faturasıyla birlikte MNG Kargo ile adresimize göndermenizi rica ediyoruz.

•İade Koşulları

İadeniz, Maketistan.com Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 6’daki Cayma Hakkı ve Madde 7’deki Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler şartlarına uygun olmalıdır. (Bkz. Maketistan.com – Mesafeli Satış Sözleşmesi)

Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız ve Ambalajı veya etiketi zarar görmüş yırtılmış ürünlerin iadeleri kabul edilmemektedir!

•İade Şekli

İadeler mutlak surette orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. İade edeceğiniz ürünü mutlaka size teslim edildiği şekilde ambalajlı olarak paketleyerek iade etmeniz gerekmektedir. Orjinal ambalajında olmayan ya da ambalajı yetersiz olan ürünler Maketistan.com tarafından kabul edilmeyecek ve kargo tarafından da teslim alınmayacaktır. İade işlemleriniz hakkında destek almak için maketistan.com Müşteri Hizmetleri’ ni arayabilirsiniz.

•İade Süreci

İade ettiğiniz ürün elimize ulaştıktan sonra, öncelikle Maketistan.com Uzmanları tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılacaktır. İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir. Bu süre Maketistan.com ’un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. İade edilen siparişte indirim kuponu, hediye çeki gibi promosyonlardan faydalandıysanız, ücret iadeniz ilgili promosyonun kullanım şartları göz önünde bulundurularak hesaplanır ve tarafınıza ödenir. Kusurlu ürün iadelerinde, söz konusu kusur kullanımdan kaynaklanmıyorsa talebinize bağlı olarak ürününüz yenisi ile değiştirilecek ya da ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Kusurluolduğu gerekçesiyle yapılan ürün iadelerinde, Maketistan.com tarafından yapılan tetkiklerde ürünün ayıplı/kusurlu olmadığı tespit edilirse, iade kabul edilmeyerek tarafınıza geri gönderilecektir.