İPTAL ve İADE KOŞULLARI

Kargolama öncesi sipariş iptal talebi

Maketistan.com’ da oluşturduğunuz siparişinizi kargolanmadan önce iptal etmek için iptal nedeninizi belirterek ilgili sipariş numarası ile birlikte talebinizi e-posta göndererek iletebilir veya Maketistan.com Müşteri Hizmetleri’ ni (0850 532 24 25) arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi’ne bildirebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz anında kayda alınarak yaptığınız ödeme aynı gün içerisinde geri yansıtılacaktır.

Kargolama sonrası sipariş iptal veya iade talebi

Maketistan.com’ da oluşturduğunuz siparişinizi kargolamadan sonra iptal etmek için  "Hesabım" panelinden ürün iade talebi yaratarak ürünü orjinal faturanın tüm nüshaları ile birlikte  MNG Kargo ile ofis adresimize göndermelisiniz. İade edilen siparişin kargo masrafları, siparişin ayıplı/kusurlu olması durumu dışında müşteriye aittir. Ayıplı/Kusurlu sipariş iadelerinde kargo masrafı Maketistan sorumluğundadır.

Eğer üye olmadan sipariş verdiyseniz iptal nedeninizi belirterek ilgili sipariş numarası ile birlikte talebinizi e-posta ile iletebilir veya Maketistan.com Müşteri Hizmetleri’ ni (0850 532 24 25) arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi’ne bildirebilirsiniz. 

İptal ettiğiniz siparişe ait ürün veya ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra sipariş iptali talebiniz en kısa sürede kayda alınarak yaptığınız ödeme 7 iş günü  içerisinde geri yansıtılacaktır.

NOT 1: Kapıda nakit ödemeli siparişlerin iptalinde "Kapıda Nakit Ödeme Komisyon ücreti iade edilmez.

NOT 2: İade kargo bedeli müşteriye aittir.

NOT 3: Müşterinin geri gönderdiği iade ürünlerin kargoda hasar görmesi durumunda sorumluluk MAKETİSTAN' a ait değildir.

Hasarlı/Kusurlu ürün teslimatı durumu

Maketistan.com’dan verdiğiniz siparişleri kargo görevlisinden teslim alırken paketi kargo görevlisinin yanında açıp lütfen kontrol ediniz.

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.

Siparişiniz birden fazla üründen oluşuyor ve ürünlerden bir ya da birkaçı hasarlı ise sorunsuz olan ürünleri teslim alınız, hasarlı olan ürün/ürünler için ise kargo görevlisine tutanak hazırlattırıp tarafımıza iade olarak gönderiniz ve konuyla ilgili  e-posta gönderiniz veya Maketistan Müşteri Hizmetleri’ni (0850 532 24 25 ) arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi ile iletişime geçiniz.

Yanlış ürün gönderimi durumu

Yanlış ürün teslimatı durumunda ürünleri karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. İadelerinizde MNG kargo'yu kullanmanız gerekmektedir. Bunun için size en yakın MNG Kargo şubesine gitmeniz ve ürününüzü Maketistan adı ile teslim etmeniz yeterlidir. Siparişinize ait doğru ürün tarafınıza acilen gönderilecektir.

Cayma Hakkını Kullanma

Cayma hakkı siparişinizin teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde kullanılabilmektedir.  İade bildiriminizi "Hesabım"panelinden ürün iade talebi yaratarak ürünü orjinal faturasıyla birlikte MNG Kargo ile adresimize göndermeniz yeterlidir. MNG Kargo ile ofis adresimize göndermelisiniz.  İade edilen siparişin kargo masrafları, siparişin ayıplı/kusurlu olması durumu dışında müşteriye aittir.

İade Koşulları

İadeniz, Maketistan.com Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 6’daki Cayma Hakkı ve Madde 7’deki Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler şartlarına uygun olmalıdır.

İadesi kabul edilmeyen Ürünler :

  • Boyalar ve yardımcıları ,
  • Ahşap Çıta ve Plakalar

Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız ve Ambalajı veya etiketi zarar görmüş yırtılmış ürünlerin iadeleri kabul edilmemektedir!

İade Şekli

İadeler mutlak surette orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. İade edeceğiniz ürünü mutlaka size teslim edildiği şekilde ambalajlı olarak paketleyerek iade etmeniz gerekmektedir. Orjinal ambalajında olmayan ya da ambalajı yetersiz olan ürünler Maketistan.com tarafından kabul edilmeyecek ve kargo tarafından da teslim alınmayacaktır. İade işlemleriniz hakkında destek almak için maketistan.com Müşteri Hizmetleri’ ni arayabilirsiniz.

İade Süreci

İade ettiğiniz ürün elimize ulaştıktan sonra, öncelikle Maketistan.com tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılacaktır. İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir. Bu süre Maketistan.com ’un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. İade edilen siparişte indirim kuponu, hediye çeki gibi promosyonlardan faydalandıysanız, ücret iadeniz ilgili promosyonun kullanım şartları göz önünde bulundurularak hesaplanır ve tarafınıza ödenir. Kusurlu ürün iadelerinde, söz konusu kusur kullanımdan kaynaklanmıyorsa talebinize bağlı olarak ürününüz yenisi ile değiştirilecek ya da ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Kusurlu olduğu gerekçesiyle yapılan ürün iadelerinde, Maketistan.com tarafından yapılan tetkiklerde ürünün ayıplı/kusurlu olmadığı tespit edilirse, iade kabul edilmeyerek tarafınıza geri gönderilecektir.

İlk Yayın Tarihi: 10/12/2014 |Revizyon No: 3-10/01/2023

Başa dön